Álomszép rendezvények az Álomszép Rendezvényszervező Kft-vel

FIGYELEM! AZ OLDALON TALÁLHATÓ ADATOK NEM FELELNEK MEG A VALÓSÁGNAK, AZ ÁLOMSZÉP KFT. NEM LÉTEZIK! ISKOLAI FELADATHOZ KÉSZÜLT A SITE, NOVEMBER 27-ÉN TÖRÖLJÜK!!!

Irodánk, ahol a legkedvezőbb, a piacon a legjobb ajánlatokkal várjuk:

1022 Budapest, Napraforgó utca 7.

Amiért különleges ez az épület:

"A Napraforgó-utca. 

Néhány  héttel ezelőtt kinn a Pasaréti-út oldalában is megnyílt egy kiállítás : házak  bemutatása.  Egy vállalkozó cég egész  utcányi villát építtetett fel s  azokat  együttesen bemutatta a közönségnek. Az utca a  napraforgóról  kapta nevét s a név  ezúttal szimbolikus. A modern házak  hatalmas  ablakai a  Nap éltető  sugarait  várják,  bárhonnan  jöjjön is az, úgy vannak  építve, hogy befogadhassák. Napfény és levegő,  tisztaság és egyszerűség,  praktikum és mindezekből folyó egészség kell a mai embernek. A Napraforgó-utca házai, melyek felépítésében a mai magyar  építésztársadalom színejava működött közre, Kertész K.  Róberttől Molnár Farkasig, a nagyvárosi  ember  természet- és  saját otthon utáni  sóvárgását  akarják kielégíteni, jól és olcsón.  Ezt a nemes munkát nem  érheti gáncs még  akkor sem, ha valakinek nem szívügye az új stílusú építészet. Még csak  azt jegyezzük meg, hogy a villák legnagyobb része máris gazdára  talált."

Forrás: Genthon István írása a Napkelet 1932/1. számából: 

http://epa.oszk.hu/02000/02076/00109/pdf/Napkelet_1932_01_070-073.pdf


A 7. számú házat Wellisch Andor tervezte. 

"A Vecseyre magyarosító Wellisch Andor (1887-1956), a Fővárosi Közmunkák Tanácsának későbbi tagja apja, a híres Wellisch Alfréd nyomdokaiba lépve szintén az építészi pályát választotta. A budapesti Műegyetemen tanult 1910-ig, majd Berlinbe került, ahol Bruno Möhring, valamint a jeles színháztervező, a magyarországi születésű Kaufmann Oszkár mellett dolgozott. Hazatérése után, 1914-ben átvette apjától a Wellisch-irodát, melyet az ő korszakában már gyakorlatilag a fotóművész Vydareny Iván vezetett, harminchat évig. Utóbb számos épületet tulajdonítottak Wellisch Andornak, ezek tényleges tervezője Vydareny volt.

Wellisch Andor eleinte belsőépítészként dolgozott, majd apja nyomdokába lépve ő is bérházakra szakosodott, emellett villákat is tervezett. Előbbiek közül kiemelkedik a Petőfi téri ortodox templom mellett álló, 1938-ban átadott bérház, amely része a főváros legegységesebben megmaradt korabeli épülettömbjének. Közreműködött a Madách Imre út nyitányaként épült reprezentatív Károly körúti tömb kialakításában is. Az 1920-as években mintegy kétszázötven épületet tervezett az Észak-magyarországi Kőszénbánya Rt. baglyasaljai bányászkolóniájának, elsősorban lakóházakat és ipari épületeket, de templomot, iskolát, kultúrházat és munkáskaszinót is. A baglyasaljai kolónia közeli rokonságot mutat az országban ekkoriban elterjedtnek mondható, egész lakónegyedeket egységes stílusban kialakító szecessziós kolóniaépítészet többi képviselőjével, köztük a műfaj legjelentősebb hazai példájával, a Wekerle-teleppel.

Ő tervezte az 1925-ben átadott, a Budapesti Új Lóversenytért Építő Rt. által finanszírozott rákosi lóversenypálya létesítményeit is, melyeket nem kisebb pályatárs, mint Alpár Ignác mutatott be a szaksajtóban. Berlini mestere, az 1910-es Nagy-Berlin-terv egyik kidolgozója, Möhring példája lebeghetett előtte, amikor 1935-ben elkészítette a főváros rendezésének és Nagy-Budapest kialakításának tervét, amely azonban papíron maradt.

Villái közül kiemelendő az 1911-ben épült Abonyi utcai Márkus-villa, a Szilágyi Erzsébet fasorban álló, 1914-ben elkészült Székely-villa, valamint legfontosabb ide tartozó műve, a szintén 1914-ben átadott, védettséget élvező Garas utca 12. számú épület. 1931-ben, számos pályatársával együtt, részt vett a Fejér Lajos és Dános László pasaréti vállalkozásában, a Napraforgó utcai "kislakásos családiház-mintatelep" létrehozásában (a 7. számú házat tervezte). A fővárosi kislakás-építési akció keretében megvalósult lakóházakat - berendezésük után, de még átadásuk előtt - a modern hazai építészet reprezentatív kiállításaként nyitották meg. A "mintatelep" házainak többsége mára sajnálatos módon elvesztette eredeti arculatát." Forrás: http://nol.hu/archivum/archiv-40628

A két Napraforgó utcai kép forrása: http://www.csaladihaztervezes.hu/blog/modern-epiteszeti-mintatelep-1931-bol



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 2
Heti: 5
Havi: 3
Össz.: 11 055

Látogatottság növelés
Oldal: Napraforgó utca
Álomszép rendezvények az Álomszép Rendezvényszervező Kft-vel - © 2008 - 2024 - alomszep.hupont.hu

A HuPont.hu honlap ingyen regisztrálható, és sosem kell érte fizetni: Honlap Ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »